+ Reply to Thread
Page 45 of 45 FirstFirst ... 35 43 44 45
Results 441 to 446 of 446

Thread: Sudnji dan, Raj i Pakao poslije smrti

implosive's Avatar
    E Harune moj, tužan si ti i usamljen čovjek.

Harun's Avatar
    Quote Originally Posted by implosive View Post
    E Harune moj, tužan si ti i usamljen čovjek.
    da Bog da ti bio ko ja ovako usamljen a vala ni tuzan nisam, nego mi je srce puno srece i veselja tako da nije prvi put da imas lose procjene.
    Sad kako zivim nikad mi zivot nije bio bolji i interesantani, tako da tu pricu mozes pticama na grani otpjevati

Harun's Avatar
    Kako ce proci vjernici koji zaglave u pakao zbog svojih grijeha?

Ebu Se'id el Hudri pripovjeda da je Muhammed rekao: "Sto se pak tice stanovnika Vatre, oni u njoj niti umiru, a niti zive. Medjutim, oni izmedju vas, koji ce u nju uci zbog grijeha svojih, Allah ce usmrtiti u njoj i tek kad se ugljenisu bit ce im dopusteno da se za njih zauzima. Tada ce biti dovodjeni grupa po grupa i ubacivani u Rajske rijeke i tada ce biti kazano:
    -O Stanovnici Raja, ljevajte vodu po njima- i oni ce iznicati poput klica u nanosu bujice
    "
    (Hadis biljezi Muslim, vjerodostojan)

Ovdje vidimo da ce se vjernici usmrtiti u paklu i gorjeti dok ne postanu ugljenisani, kako nebi osjetili vjerovatno mucenje, samo da bi se sa njih ocisitili grijesi, a Allah najbolje zna.

Harun's Avatar
    Kako logicki dokazati zivot poslije smrti, Zakir Naik, super objasenje, preporucujem da poslusate

Kao prvo Harune dragi totalno pogresnu sliku Raja/Dzenneta prikazujes. Sex u Raju je samo da tako nazovem usputan dogodjaj ili nagrada ili sta je vec. Ti se centriras oko toga koda je to najveca nagrada i naravno da te nece razumijeti. Prvo svako ce imati jednu zenu (svoju a Hurije/djevice su samo za one koji nemaju svoje supruge, a 72 su za one koji su bili mnogo veci vjernici na ovom svijetu) i zene ce imati skroz druge nagrade. Za nas je Allah nesto drugo spremio, sto je vama muskarcima Hurija u slucaju da nemate svoju suprugu, i druge stvari NE VEZANE ZA BRAK/SEX itd isl! Prvo taj obicni duhovni Raj se meni ne isplati, dok je Raj po Islamu ispunjen nagradama i nagradama za suzdrzavanje na ovom svijetu (jer smo to radili iz ljubavi prema Bogu i dokazali pokornost, jer je Bog nas htjeo ostaviti u Dzennetu/Raju dok naravno Adem/Adam nije napravio gresku i s tim bio protjeran). Tamo neces krasti jer sve sto pozelis ces imati, plus sto neces tu zelju imati u dusi jer zla i negativnosti tamo nece biti, niti ce biti potrebe. Bubam: Zazelis zlatnu kravu i dobijes je... Harune pretjerujes, pretvaras Islam u napaljenu religiju i Raj kao nagradu centriranu oko sexa! I ne Raj nije Bozija verzija razvrata, jer sex na suprugom ili suprugom (okay ovo je smjesno, promjenite akcenat xD) nije ni na ovom svijetu bio grijeh, zasto bi gore bio. I ponavljam, to je jedno veliko nista u poredjenju sa ostalim stvarima koje mi gore dobijamo. A mislim da je po meni najbolje sto nece biti mrznje i ljubomore, jer je to razlog patnji i ratova na ovom svijetu. Sve u svemu sex je krajnje ne vazan, i do tebe je hoces ga imati kao i sve drugo jer ce to biti 'Ja zelim...' i Bog ti da. -_- Boze, koja banalna rasprava! I matematicki je vase Sveto Trojstvo nemoguce! A i molim te kakav je to sin Boziji ako je Juda bio u mogucnosti ubiti ga? I zasto Bog treba imati djecu? On je Bog, on stvara i dovoljno je da kaze 'Budi..' I ono sto zeli se stvori. I Bog je oduvijek i zauvijek tj. Nema mamu niti oca... Dajete Bogu ljudske karakteristike, a ne Bozanske. Mrsko ljudsko bice nije ni priblizno Bogu, i on je uzvisen i najbolji, a mi nismo ni nalik njemu. Poslanici su imali mudzize/talente kao dokaz da je Bog na njihovoj strani i da govore istinu. Ugl... sve mi je nekako smijesno u Krscanstvu.
    Last edited by Homo; 25-05-13 at 18:58.

size="tall"

Enjoy the best russian to english translation service on out Compliant to ISO online maintenance

You are happy to find russian to english translation services with 20 years of practice. We have russian translators for ordering all types of english russian translation: translate pdf english to russian, old russian language translator, document translation from russian to english, translation of books and scientific works, anything you need!

Our professional russian translation services are provided by the best philologists, 100+ translators only really experienced people, 100% human human work. Best value for the professional russian translation!

If you usе russian to english translator online on programs there is always a risk of mistakes. If you need old russian translator we will do this work with high quality. Great experience of word processing allow us to translate russian handwriting to english quickly and accurately without sacrificing meaning.

Official russian document translation is our specialization, for official institutions and apostille also. We can translate pdf from russian to english on any topic and confidentially.

Don't ask on the internet “translate documents from russian to english near me”, everything is online now! Our russian translation service works fast, 300+ customers and 50+ industries! ISO compliant, 24/7 available.

english to russian translation service: russian translation services
    English To Russian Translation Service in USA: russian translation to english

+ Reply to Thread

Tags for this Thread